Nipp ja nõuanne

background

Selleks,et te saaksite oma grilli kasutada paljude aastate vältel,tuleb tema eest pidevalt hoolitseda ja puhtana hoida.

Eestis enim levinud gaasigrillid on nn. Austraalia tüüpi grillid.Nende tööpinnad on üldjuhul valmistatud malmist,roostevabast terasest või siis terasest,mis kaetud portselan emailiga.Peale grillimist või enne puhastamist laske grillil mõned minutid täisvõimsusel töötada.See kõrvetab liha ja marinaadijäänused resti küljest lahti.Nüüd saab harjaga jäänused kergelt eemaldada.Seejärel eemaldage restid ja puhastage põletite pealsed katted.Harjad peavad kindlasti olema kas pronks- või messingharjastega.Terasharja võib kasutada ainult malmpindade puhastamiseks.

Põhjas oleva kogumisvanni koos suure sodiga saab välja võtta ja lõpliku puhastuse (põhi,seinad,kaas)teha grillipuhastusvahendi ja nuustikuga.Jälgige kindlasti puhastusainete kasutusjuhendeid ,ning kasutage grillide puhastuseks ettenähtud puhastusvahendeid.Praegu Eestis veel vähelevinud gaasigrillid on kuppelgaasigrillid,mida meie firma nüüdseks teist hooaega Eestisse toob.Tegemist on Sveitsi tootja Outdoorchef toodanguga,millel on patendeeritud koonussüsteem.

See patendeeritud portselan emailiga kaetud koonussüsteem aitab Teie aega kokku hoida nii grillimisel,kui ka puhastamisel.Kogu lihalt tilkuv rasv ja marinaad voolab mööda koonust all asuvasse kogumisnõusse. Enne puhastamist lasete grillil mõned minutid täisvõimsusel töötada. Kuumus lööb grillimisjäägid pindade küljest lahti.Peale seda on harjaga lihtne restilt ja koonuselt sodi eemaldada.Läikima löömiseks võib kasutada sooja seebivett või puhastusainet ja nuustikut.Seda tüüpi grill põhimõtteliselt muud puhastamist ei vajagi.

PS:Peale puhastamist laske kindlasti tühjal grillil töötada,et saaks eemaldatud kõik puhastusainete jäägid ja ebameeldiv lõhn.

Söegrillide puhul soovitan söe kustutamiseks sulgeda õhureguleerimisavad,ärge kasutage kustutamiseks vett.

Seda lihtsatel põhjustel.

1.Avade sulgemisel tekkiv kuumus lööb lahti küpsetusrestile kogunenud sodi,mida on hiljem kerge harjaga eemaldada.

2.Kustutamisel tuha sisse imendunud vee mõjul oksüdeerub grilli põhi kordi kiiremini,kui te seda sooviksite.

3.Veega immutatud sütt on järgmisel grillimisel palju raskem korralikult hõõguma saada.

Peale harjaga suurema sodi eemaldamist tuleks aegaajalt küpsetusresti ka spetsiaalse puhastusaine ja nuustikuga puhastada,et eemaldada viimsedki jääkained. Seejärel eemaldage söerest ja puhastage grilli põhi ning kogumiskopsik tuhast.

Pole kommentaare

Jäta kommentaar alloleva vormi kaudu!


Jäta kommentaar


Lisa kommentaar